Видео – ЖФК Тиверија со 14 гола против Кочани ја почна сезоната, Истатов од Дојран и Плачковица од Радовиш поразени

2573

Стартуваше женскиот фудблски шампионат . Викендов се одигра првото коло кое беше во знакот на ЖФК Тиверија од Струмица која на свој терен ги декласираше девојките од ЖФК Кочани со резутлат од 14:0. Во таборот на струмичкиот женски прволигаш расположена беше Димоска која 6 пати се запиша како стрелец. Николовска постигна 4 гола, Ристовска 2 а по еден Божиновска и Митева.

За разлика од струмичанки во првото коло киксна Истатов од Дојран кој пред своја публика беше поразена од ЖФК Каменица Саса со 4:1 додека радовишка Плачковица на гостувањето кај Атлетико претрпе пораз од 6:1.

Еве ги головите на ЖФК Тиверија во дуелот со ЖФК Кочани

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.