Видео – Вокалот на Енерџи Бенд, валандовчанецот Ѓоко Јовиќ собираше донации за лекување на екс фудбалерот Јанев

2999

Вокалот на познатиот Енерџи Бенд, валандовчанецот Ѓоко Јовиќ на своите настапи во Лебедово Езеро и Индустријал ги потикна присутните на хуманост за струмичанецот Томе Јанев. На својата фан страна објави видео во кое побара од публиката да донира за лекување на екс фудбалерот на Беласица на кого му се потребни средства за лекување во Русија

Тој објави видеа од своите настапи и донирањето на публиката во Индустријал и Лебедово езеро……

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.