Василево ја финишира улицата во Добрашинци од 420 метри со армиран бетонски коловоз и атмосферски канал

1618

При крај е изградбата на улица од 420 метри во населеното место Добрашинци општина Василево која води од мостот на влезот во селото па се до постоечкиот земјен пат во самото село. Како што објавија од општината, улицата е од армиран бетонски коловоз а ќе има и армиран бетонски канал за да се регулираат атмосферските води при поројни дождови

Буџетот за улицата изнесува околу 5 300 000 денари од кои околу 3 000 000 денари се обезбедени од Бирото за регионален развој при Министерството за локална самоуправа а остатокот од сопствениот буџет.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.