Браво дете беше фантазија, кажа жирито за Драгана од Струмица која повторно блесна во Ѕвездите на Гранд

3079

Младата струмичанка Драгана Костова повторно ги освои срцата на жирито на Ѕвездите на Гранд и директно обезбеди пласман во следниот круг од ова Балканско музичко шоу. 16 годишната Драгана ги отпеа Тајно Моја од Тоше и Танго од Ивана Петерс Негатив а за нејзината интерпретација жирито ја награди со сите шест гласа, при што не сакаше да коментира со исклучок на  Бекута и Босанац кој поделија пофални зборови за младата струмичанка

,,Браво дете. Во втората песна покажа еден силен ораториум кој кинеше се. Едноставно доминираше на сцена,, кажа Босанац

Менторката Марија Шерифовиќ кусо кажа дека нејзината кандидатка вечерва била фантазија.

Фото ГрандТВ

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.