,,Бисер’’ е песна за среќа и љубов која освојува од прва, вели Ленче Кукиќ за првиот сингл за Гранд (видео)

2426

Ленче Кукиќ за време на празниците во емисијата ,,Гранд парада’’ го промовираше новиот сингл ,,Бисер’’ песна, која како што вели самата таа  внесува среќни и весели моменти кај припадничките од понежниот пол. Автор на песната е Хуса Бит Стрит , текстот на Весна Петковиќ додека аранжаманот го изработија Јован Вукичевиќ и Сречко Митровиќ.

,, Презадоволна сум од новиот сингл кој е за Гранд продукција. Едноставно песна која од прва носи позитивни вибрации и те освојува. Мислам дека ќе се пее ова песна бидејки среќата и љубовта се најважните сегменти во животот на секоја жена. Ова песна ја посветувам на сите мои обожаватели со која сакам да им ги честитам од името на семејството Кукиќ, празниците и да свртат нова страница и поведро да гледат во ова пандемиско време,, ни кажа Ленче која песната ја промовираше во тоалета специјално изработена од модната куќа ,,Елена Лука’’ со која ќе соработува за Гранд продукција.

Инаку веќе идната недела во соработка со ,, Shotime’’ продукција ќе се снима спот за овој сингл и овој месец ќе може да се виде и видеозаписот за Бисер во интерпретација на Ленче Кукиќ.

Инаку во реализацијата на ова песна учествуваа и Милош Николиќ на хармоника, Јован Вукичевиќ и Сречко Митровиќ на клавијатури, Стеван Стив Поповиќ електрична гитара, Петар Трумпеташ на акустична додека Игро Миљкович Чкаља бас гитара. Како придуржен вокал е Јелена Митровиќ. Во реализцијата на песната во делот на микс и мастеринг учествуваше Момчило Тимотијевиќ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.