дома тагови Showtime

таг: Showtime

,,Бисер’’ на Ленче Кукиќ ќе добие спот, во Струмица се снима видео за првиот сингл за Гранд (фото)

Деновиве треба да излезе  видеозаписот за ,,Бисер’’ првиот сингл на Ленче Кукиќ кој пред Божиќ беше промовиран во емисијата Гранд парада. Спотот го снимаше ...

,,Бисер’’ е песна за среќа и љубов која освојува од прва, вели Ленче Кукиќ за првиот сингл за Гранд...

Ленче Кукиќ за време на празниците во емисијата ,,Гранд парада’’ го промовираше новиот сингл ,,Бисер’’ песна, која како што вели самата таа  внесува среќни...

Најмладите од Струмица ја најавија веста за Христовото раѓање ! (фото)

Најмладите од Струмица со Бадникова поворка и  концерт со Божиќни песни каланди ја најавија веста за Христовото раѓање. Детскиот хор со ученици од школото...

Ленче и Горан Кукиќ со ,,Химна на Владимирово’’ а ,,Showtime’’ со спот упатија силна порака (видео)

Деновиве на Youtube каналот беше промовирана песната  ,,Химна на Владимирово’’ во интерпретација на Ленче и Горан Кукиќ кои низ стиховите упатуваат порака до жителите...

,,Ода за Дебрца’’ во интерпретација на Ленче и Горан за да се чуваат убавините на ова славно место, кои...

Деновиве на Youtube каналот беше промовиран видео запис насловен ,,Ода за Дебрца’’ во интерпретација на Ленче и Горан Кукиќ заедно со Црковниот Хор на Црквата...

Да ги чуваме и негуваме боите на струмичкиот градски парк, велат од Showtime кои објавија ВИДЕО за неговите убавини...

,,Парк полн со бои кои се вивнуваат во колоритниот рај на пролетта’’. Вака кусо го објаснува Георги Коначлиев еден од авторите на  триминутно видео...

Струмички вљубеници во музиката на Пинк Флојд си организираа ,,концерт” на Цареви Кули (видео)

Триесетина струмичани вљубеници на музиката на Пинк Флојд си организираа ,,концерт'' на Цареви Кули над Струмица каде што преку видео бим уживаа во хитовите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...