Александар Петрески и Тина Русева ја промовираа песната Божиќен ден која шири празнична магија и енергија (видео)

502

За големиот христијански празник Божиќ Александар Петрески и Тина Русева ја промовираа песната ,,Божиќен ден“ на која како автор се јавува Петрески. Станува збор за песна во кој се опишува среќата што ја чуствуваат децата за време на Божиќните празници.

”На овој прекрасен ден, делиме се божиќен ден, носи среќи две волшебни сни, подари ги…’‘ е само дел од пораката од ова песна за која авторот вели дека музиката е стара која ја свирел на син му кога бил бебе но сега со Тина Русева направиле одличен спој на музиката и стиховите кои ја пренесуваат Божиќната магија.

„Сосем случајно ја открив Тина Русева, Македонка од Струмица, која живее во Германија во моја близина. Таа е огромен млад вокален талент и професионалец, кој внесе волшебство во оваа песна. Мојата цел е да оставам препознатливост и музика која ќе трае. Посакувам што поголемо слушање и ширење позитивна и божиќна енергија. За сите деца и за сите возрасни! Сподели ја песната за двојна среќа!“, вели авторот Петрески

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.