дома тагови Љупче Дориев

таг: Љупче Дориев

Струмичанецот Љупче Дориев и официјално кариерата ја продолжва во Согдијана – Узбекистан (фото)

Македонскиот фудбалски репрезентативец – струмичанецот  Љупчо Дориев својата фудбалска кариера ја продолжувва во ПФЦ Согдијана во Узбекистан според информациите на Дрнка за 300 илјади...

Атанасов и Дориев повикани во македонската репрезентација, Милевски ги планира против Грузија и Бугарија

Струмичанецот Јани Атанасов од Пиперево доби повик од селекторот Благоја Милевски да биде дел од сениорската репрезентација на Македонија во мечевите против Грузија и...

Колку чинат струмичките фудбалски прволигаши и кој се нивните најскапи фудбалери според Трансфермаркт

Според ,,Трансфермаркт’’ сајтот кој ги следи трансферите и ги вреднува фудбалерите но и клубовите, Првата македонска фудбалска лига тежи околу 38 милиони евра а...

Нов пораз на Беласица, Шкендија се прошета со 3:0 на стадионот во Струмица (видео)

Фудбалерите на Беласица никако да ја прекинат лошата серија со порази. На стадионот Благој Истатов во Струмица немаа сили да и парираат на тетовска...

Југослав Тренчовски избран за најдобар тренер а Академија Пандев за најдобра фер плеј екипа од страна на ФФМ

Стратегот на Академија Пандев - Југослав Тренчовски е избран за најдобар тренер во последната натпреварувачка фудбалска сезона во Македонија. На вечерашнава гала манифестација на...

ФФМ ги избира најдобрите во фудбалот: Тренчовски, Дориев, Панчурова и Јованов во конкуренција – ГЛАСАЈТЕ !

И оваа година Фудбалската Федерација на Македонија го организира традиционалниот гала настан – Најдобрите во Македонскиот Фудбал за сезона 2018/19. Ќе се прогласуваат најдобрите во...

Пандевци ги скротија ,,лавовите” и со четири гола ги испратија за Скопје (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа седмата победа во првенството. На свој терен на стадионот ,, Благој Истатов'' ги надиграа ,,лавовите“ кои најавуваа поволен...

Одличниот Љупче Дориев од таборот на ,,пандевци’’ повикан за македонската селекција против Израел и Летонија

Фудбалерот на Академија Пандев 23 годишниот Љупче Дориев кој последните неколку меча одлично игра во дресот на ,,пандевци’’ е повикан од селекторот Игор Ангеловски...

Дориев од А.Пандев најскап фудбалер во мак првенството, расте вредноста на Стоилов, Илиев, Рајковиќ и Томовски – објави Трансфермаркт

Според Трансфермаркт официјалниот сајт каде се вреднуваат фудбалерите по нивните настапи, Љупче Дориев од Академија Пандев  е еден од најскапите фудбалери во македонското прволигашко...

Видео – КУП ТИТУЛАТА, пандевци ја славеа со музика во Струмица на улица и во ,,меаната’’ на Пандев

До рано наутро траеше славјето на фудбалерите на Академија Пандев откако за првпат ја освоија КУП титулата во своето петгодишно фудбалско натпреварување во сениорска...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...