дома тагови ЈП Национални шуми

таг: ЈП Национални шуми

Радовишката полиција поднесе кривични против 12 лица за пустошење на шума оти бесправно сечеле дрва на Плачковица

Радовишката полиција поднесе кривични пријави против 12 лица кои изминативе месеци вршеле нелегална сеча на огревно дрво со што на ЈП Национални шуми’’-ШСЕ ,,Плачковица’’...

Одземени огревни дабови дрва од приватен двор на радовишанец – немал документи како ги набавил, соопшти МВР

Радовишката полиција во соработка со вработени од ЈП ,,Национални шуми’’ и шумската полиција од Радовиш, во дворно место од куќа пронашле и одзеле огревни...

Се воведува забрана за движење во шумите од 6 до 20 часот, тие што ќе се затекнат ќе добијат...

Поради зголемената опасност од појава на пожари на отворен простор, МЗШВ  по барање на ЈП „Национални шуми“, воведува  забрана за движење во шума и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...