дома тагови штети

таг: штети

Силниот ветар корнеше дрвја во Гевгелија и предизвика штети, надлежните интервенираат

Силниот ветар што  ја зафати Гевгелија со брзина од над 80 километри на час предизвика сериозни штети објави Телевизија Нова на својата ФБ страна....

Оштетени 68 дуќани и тезги од пожарот во Глобал велат од обвинителството кое досега распита 15 лица

,,Во пожарот беа оштетени 44 деловни објекти (дуќани, магацини) и 24 тезги , а за висината на штетата по барање на обвинителството ќе се произнесе вешто лице. ...

Општина Василево изврши исплата на штетите на земјоделците чии посеви настрадаа лани во месец јуни

Општина Василево изврши уплата на средства на земјоделците од населените места Добрашинци, Нова Маала и Висока Маала, кои претрпеа штети од невремето што го...

Жителите од Добрашинци, Висока и Нова Маала во општина Василево, ќе бидат обештетени од ланското јунско невреме

Граѓаните од населените места Добрашинци, Висока Маала и Нова Маала кои претрпеа штети  од невремето што ги зафати овие населени места на 24 јуни...

Видео – Големи штети во радовишко по вчерашното невреме од пороен дожд и силен ветар, општината почна со санација

Огромни штети предизвика вчерашното невреме во радовишко посебно во населените места Раклиш, Ораовица и Подареш кои од надојдените води биле поплавени пристапните патишта. Порталот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...