дома тагови ТППЕ Струмица

таг: ТППЕ Струмица

ЦРЈИПР објави јавен повик за набавка на противпожарно возило за ТППЕ Струмица

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Струмица, Република Северна Македонија објавува јавен повик за доделување на договор за јавна набавка на Опрема за заштита од...

Преку Центарот за развој на Југоистокот, ТППЕ Гевгелија и Валандово добија нови возила, наскоро и за Струмица (фото)

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во рамките проектот „Рано откривање на пожарите и нивно движење за превенција и справување со катастрофи – eFIDAR“ финансиран од...

Струмичките пожарникари кои беа во Турција ќе добијат награда од една просечна плата а ќе бидат ослободени и од...

Струмичките пожарникари кои беа дел од спасувачката мисија во Турција ќе добијат парична награда во износ  од една просечна  а ќе бидат ослободени од...

Пожар на кров и спрат од куќа во Василево, ТППЕ Струмица спречи ширење и по други објекти

Претпладнево изби пожар во стамбена куќа во Василево каде струмичката противпожарна единица интервенираше со четири возила и девет пожарникари. Пожарот бил пријавен во 10...

Пожарникарите од Струмица и Гевгелија од ДЗС добија нови возила со водени пумпи за гасење пожари

14 општини во земјава преку Дирекцијата за заштита и спасување добија нови возила со водена пумпа за гасење пожари. Примопредавањето се случи денес на...

Распишан тендерот за набавка на противпожарни возила за ТППЕ Гевгелија и Струмица од страна на ЦРЈИПР

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Струмица, Република Северна Македонија објави јавен повик за набавка на 2 возила за заштита од шумски пожари во...

ТППЕ Гевгелија и Струмица до крајот на годината ќе добијат нови возила за шумски пожари од ЦРЈПР

Противпожарните единици на Струмица и Гевгелија ќе добијат нови возила за гаснење на шумски пожари. Набавката се очекува да се реализира до крајот на...

Во сообраќајка кај струмичко Владевци две лица повредени, од ударот се запалил камион (фото)

Утрово на магистралниот патен правец Струмица-Радовиш во непосредна близина на населеното место Владевци општина Василево, се случила сообраќајка меѓу камион и товарно коби возило...

Регистрирани пожари во атарите на Дабиле и Пиперево струмичко но и во атарот на Гевгелија

Во текот на вчерашниот ден регистрирани се три пожари во струмичко и гевгелиско во кои интервенирале припадници на противпожарните единици на Струмица и Гевгелија....

Пожарникарите од Струмица, Гевгелија, Радовиш и Валандово добија униформи и опрема од Центарот за развој на Југоистокот (ФОТО)

Пожарникарите од ТППЕ од Струмица, Радовиш, Гевгелија и Валандово вчера и денес а по повод Денот на пожарникарите 20 ти мај ги добија униформите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...