дома тагови одбојка

таг: одбојка

Лавовска борба во Кичево, Џио Струмица по втор пат ја надигра Шутова и се пласира во финалето за нова...

Одбојкарите на Џио Струмица освоија два сета на возвратниот полуфинален меч против Шутова во Кичево и обезбедија КУП финале. Струмичани иако губеа 2:0 во...

Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

Одбојкарките на ,,Наковски волеј'' обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како...

Наковски Волеј со една нога во КУП финале – славеше во Битола против Пелистер и полека испишува историја

Одбојкарките на ,,Наковски Волеј’’ забележаа убедлива победа во првиот меч од полуфиналето на Купот на Македонија во одбојка, во женска конкуренција. Во Битола го...

Џио Струмица лесно против Вардар – се спрема за Шутова во среда во Парк за КУП титулата !

Одбојкарите на Џио Струмица ја сефтосаа салата Парк со победа. Го совладаа скопски Вардар кој немаше сила за никаква неизвесност во мечот, во кој...

Одбојкарско селфи за седмата победа во низа – Македонија Макс пролетва не знае за пораз

Одбојкарките на Македонија Макс ја забележаа и седмата првенствена победа ова сезона. Викендов во салата при ООУ Видое Подгорец во Струмица славеа победа против...

Одбојкарките на Видое Подгорец седми во светот – потврдија дека Струмица е одбојкарски град

Ученичките од ООУ ,,Видое Подгорец’’ од Струмица го освоија седмото место на Светското првенство во одбојка за тимови од основни училишта што се одржа...

ОФМ го одложи полуфиналниот меч Џио Струмица – Шутова, бара струмичани да предложат нова сала а не Партизан

Првиот полуфинален меч од Купот помеѓу екипите на Џио Струмица и Шутова од Кичево што требаше да се одигра утре (3.04), ОФМ го одложи...

Македонија Макс пролетва не знае за пораз, по втор пат подобар од УГД за петта победа во низа

Одбојкарките на Македонија Макс во плеј аут лигата или Група 2 каде се вкупно 5 екипи не знае за пораз. По втор пат го...

Џио Струмица се поблиску до одбрана на КУП титулата, обезбеди пласман во полуфиналето

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ по втор пат беа подобри од УГД Штип во четвртфиналето од КУПОТ. По победата во Штип, избраниците на Кире Ричлиев...

Љафтов ќе се жени во јуни, најавува традиционална голема свадба !

Одбојкарскиот репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов ќе се жени во јуни. Тој со својата свршеница Ана Додевска веќе ја закажале свадбата и како што не...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...