дома тагови одбојка

таг: одбојка

Подигната табла со имиња на сите 200 спортисти кои ги дала населбата Бабјак-Чифлик од Струмица (фото)

На иницијатива на неколку струмичани кои директно или индиректно биле поврзани со струмичкиот спорт, на кружниот тек кај ,,Бурчо’’ кој своевремено бил земјен спортски...

Филип Маџунков се сели во Германија, потпиша договор со бундеслигашот Битерфелд Волфен

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Филип Маџунков следната првенствена сезона ќе ги брани боите на германскиот одбојкарски тим ,,Битерфелд Волфен’’ дознава Дрнка.МК. Според потпишаниот договор,...

Македонскиот титан Љафтов уште една сезона во Бугарија, со сопругата Ана уживаат во убавините на земјава (фото)

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов во Хебер Пазарџик останува уште една сезона. Бугарскиот клуб објави дека ,,Титанот од Македонија останува - Пазарџик го...

Моите блиски и сакани ми даваат енергија за нови успеси, вели Никола Ѓоргиев кој повторно се враќа во Турција...

Струмичкиот интернационалец и капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓоргиев се сели во Турција каде следната првенствена сезона ќе биде дел од тамошниот прволигаш...

ОФМ ја прекина одбојкарската сезона без победници, за излез во Европа ќе важи пласманот до прекинот на првенствата

Извршниот одбор при ОФМ и конечно ја донесе одлуката за прекин на последната натпреварувачката сезона во сите можни категории и конкуренции. Според одлуката ќе...

Клубовите се согласија со предлогот првенства да завршат и да нема Шампиони – одлуката ќе ја донесе Извршниот одбор

Прекинатото одбојкарско првенство во машка конкуренција нема да се доигра и ќе нема прогласување на Шампион. Со овој предлог на ОФМ се согласија и ...

Ричлиева се сели во Данска, потпиша за ОК Вестјеланд кој ја најави како големо засилување за атак на титула

Дваесет годишната Софија Ричлиева од Струмица, својата одбојкарска кариера ќе ја продолжи во Данска. Таа потпиша договор со Одбојкарскиот клуб ,,Вестјеланд’’ од Шлагелсе кој...

Џио Струмица за одбрана на двојната титула се засили со српски интернационалец, промоција утре против Пробиштип

Акутелниот одбојкарски Шампион ,,Џио Струмица'' се засили со српскиот интернационалец кој треба да помогне во амбициите на клубот да ја одбрани двојната круна од...

Струмица Жени се пласира во полуфиналето во Купот, победата и ја посветија на Станковска

Одбојкарките на Струмица Жени се пласираа во полуфиналето од Купот откако и во реванш мечот од четвртфиналето славеа победа против УГД од Штип со...

Џио во Скопје му украде два сета на лидерот Вардар и најави интересна битка за титулата !

Одбојкарите на Џио Струмица се првиот тим во македонскиот шампионат кои ова сезона на лидерот Вардар му ги украде првите сетови и тоа во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...