дома тагови КУП

таг: КУП

Во Радовиш завршницата од Купот во одбојка мажи и жени – за КУП титулите и два клуба од Струмица

Во деновите од 23 до 25 Март, Радовиш ќе биде домаќин на завршниот турнир од одбојкарскиот куп на Македонија. Во организација на одбојкарската федерација...

OK Струмица викендов по осмиот КУП трофеј – се очекува неизвесност кај девојките !

Најдобриот одбојкарки тим во последнава деценија во земјава - ОК Струмица 47&72, викендов во Кавадарци треба да ги истрча последните ,,100'' метри од одбојкарскиот КУП...

Младите ,,пандевци” ремизираа со Партизан во Златибор во првото коло од КУПОТ на ПРИЈАТЕЛСТВО

Младинскиот состав на Академија Пандев одигра одличен натпревар против врсниците на Партизан од Белград со кои ремизираа во првото коло од КУПОТ на ПРИЈАТЕЛСТВО...

Време е да падне Јанта КВ и со наш потенцијал да освоиме КУП титула, кажаа Пандева и Милев од...

ОК Струмица Жени во две години постоење на македонската одбојкарска сцена, за првпат ќе игра за титула во сениорска конкуренција. Тие заедно со скопските...

Одиме да го освоиме КУПOT оти сме поквалитетен тим од другите, кажа Михаилов капитенот на Џио

Одбојкарите на Џио Струмица викендов  во салата Парк влегуваат со самодоверба за да  го кренат КУП пехарот и да докажат дека Струмица е тврдината...

Викендов во Струмица завршница од одбојкарскиот КУП – Џио и Струмица Жени ги добија противниците

Петок сабота и недела во спортската сала Парк во Струмица ќе се одржи завршницата од одбојкарскиот КУП на Македонија во машка и женска конкуренција....

Струмица Жени го трасираше патот за КУП полуфинале, во гости славеше против Јанта Волеј Форца

Одбојкарките на Струмица Жени ја оправдаа фаворитската улога во првиот меч од четвртфиналето од КУПОТ откако на гостински терен ја совлада екипата на Јанта...

Одбојкарките од Струмица ги добија противници за пласаман во завршницата од КУПОТ

Познати се четврфиналните двојки од одбојкарскиот КУП на Македонија во женска конкуренција. Според извлечените двојки и распоредот на табелата по есенскиот дел од првенството,...

Струмица Жени и Наковски Волеј се пласираа во четвртфиналето за освојување на КУП титулата

Струмичките одбојкарски прволигаши Струмица Жени и Наковски Волеј со победи во  од Купот ја стартуваа ова 2021 година. Во рамките на осминафиналните мечеви од...

Академија Пандев и Беласица ги добија противниците за пласман во полуфиналето од КУПОТ

Двата струмички прволигаши Академија Пандев и Беласица ги добија противниците во четвртфиналето од Купот на Македонија откако денес во ФФМ се одржа ждребување за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Казнети 82 возачи за брзо возење во Југоистокот, најмногу во Радовиш...

На 14.04.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат...