дома тагови Зоран Заев

таг: Зоран Заев

Земјоделците од валандовско добија вода за наводнување од системот Јужновардарска долина вреден 24 милиони евра

Земјоделците од валандовските населени  места Удово, Јосифово, Пирава, Калково добија вода за наводнување од хидросистемот Јужновардарска долина. Премиерот Заев заедно со министерот за земјоделство...

Меѓу Стојаково и Селемли кај Богданци за две години ќе никне парк со 6 ветерници (фото и видео)

До крајот на 2023 тата година меѓу населените места Стојаково и Селемли  во општина Богданци на површина од 50 хектари треба да никне нов...

Струмица доби ,,Еurope House’’ каде младите ќе креираат европска перспектива на земјата (фото)

,,После Скопје и Крива Паланка, и Струмица добива „место на новата генерација„ и нуди можност за младите луѓе да земат активно учество во обликувањето...

Во Општина Босилово отворена првата детска градинка ,,Среќни насмевки’’ со капацитет од 55 деца

Општина Босилово ја доби првата градинка за згрижување и воспитување на децата до 6 годишна возраст. Градинката  „Среќни насмевки“ е со капацитет од 55...

Дебата во Богданци за реформи во стручното образование кое обезбедува повисок квалитет на живот

Премиерот Зоран Заев денеска во Богданци беше гостин на дебатата која ја организираше Министерството за образование и наука со поддршка на Амбасадата на Швајцарија...

Премиерот Заев ја пушти во употреба новата инвестиција на „Конти Хидропласт“ во Гевгелија

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев денеска во Гевгелија ја пушти во употреба новата инвестиција на домашната извозно ориентирана компанија „Конти Хидропласт“ со...

Ќе покажеме солидарност и со акција на дело ќе помогнеме Струмица да се врати во нормала, кажа Заев по...

Премиерот Зоран Заев денеска во Струмица заедно со градоначалникот на општината Коста Јаневски, директорот на Комуналец Зоран Ѓеоргиев но и преставници од ТППЕ Струмица,...

Откупувачите ветиле флексибилна и фер проценка на тутунот и дека ќе ги откупат сите количини, соопшти Владата

Постигната е заедничка согласност за поголема флексибилност при откупот на тутнот од годинашнава реколта, односно било договорено дека компаниите откупувачи ќе покажат конструктивен и флексибилен...

Владата донесе одлука да ја награди македонската репрезентација за пласманот на ЕП, објави премиерот Заев

Премиерот Зоран Заев вечерва на својот ФБ објави дека на владина седница е доносена одлука да бидат наградени сите членови на македонската фудбалска репрезентација...

Драгица Ѓавочанова од Богданци влегува во Собранието како нова пратеничка на местото на Зоран Заев

Професорката по математика Драгица Ѓавочанова од Богданци  која беше 11 та по ред на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата ,,Можеме“ во 4 Изборна...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....