дома тагови Зоран Заев

таг: Зоран Заев

Заев – Спортот е силна алатка за јакнење на заедницата, затоа треба сите да спортуваме !

Премиерот  Зоран Заев придружуван од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски и градоначалникот...

Младите од Иловица и Штука со протестен марш против отворање рудник на Огражден

Редно е Власта да го слушне гласот на народот и да ја прекине неизвесноста за рудникот Иловица-Штука.  Ова е пораката  од младите  од општина...

Фото од маските што настапија на Струмичкиот карневал, одлични креации и годинава

Повеќе од четири часа траеше дефилето со маски на годинашново издание на струмичкиот карневал. Околу 2000 маски од земјава и странство прошетаа по струмичките...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...