дома тагови Дојран

таг: Дојран

Во Струмица се водат вкупно 23 активни случаи на ковид-19, во Радовиш 16 а активни има и во Дојран,...

Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19.  По градови во Скопје-23, Куманово-8, Дебар-2, Штип-10, Прилеп-3,...

Тревна плажа, чиста вода и без многу гужви – плажата кај Николиќ сè попривлечна за гостите што доаѓаат во...

Плажата кај населеното место Николиќ станува се попривлечана за гостите што доаѓаат во Дојран, но најмногу за време на викендите. Тревната плажа со поставени...

Ваучерите го наполнија Дојран, се прават резервации и за септември а за гостите се отворат и нови плажи (фото)

Околу 80 одсто од сместувачките капацитети во Дојран се веќе исполнети од страна на корисниците на ваучерите ,,Дома си е дома’’ што ги дава...

Заради убавото време и пристапните цени, викендов Дојран вриеше од гости, излетници и туристи (фото)

Илјадници гости, излетници и туристи викендов престојуваа во Дојран. Се бараше место повеќе за паркинг а во угостителските капацитети столче повеќе за да се...

Објавена листа на капацитети каде може да се користат ваучерите за туризам, има и во Струмица, Дојран, Гевгелија, Радовиш...

Министерството за економија на порталот дома си е дома ја објави листата на угостителско сместувачки капацитети каде може граѓаните добитници на ваучери за туризам...

Граничната полиција на местото ,,Каменолом”- Сува река кај Стар Дојран пронајде неексплодирана граната

МВР информираше дека вчера попладне кај Стар Дојран  била пронајдена неексплодирана граната за што била информирана Дирекцијата за заштита и спасување. Експлозивната направа ја...

Дојран е безбедна туристичка дестинација, издавачите на соби да се регистрираат за ваучерите, апелираа Ангов и Јаневски

Првиот човек на општина Дојран заедно со директорот на Агенцијата за развој и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски, одржаа средба сопствениците на сместувачките капацитети...

По апелите, гостите во Дојран почнаа да ги почитуваат мерките, општински редари пак делеа заштитни маски

По вчерашните реакции и апели од страна на градоначалникот на Дојран Анго Ангов да се почитуваат владините препораки и мерки за заштита и спречување...

Богданчанец превезувал 13 мигранти во патничко возило, излетал од патот па побегнал, но полицијата го пронашла

Струмичката полиција против 22 годишен жител од Богданци ќе поднесе кривична пријава откако вчера кај крстосницата за населените места Миравци и Милетково излетало од...

Во Дојран се реновираат три објекти за научно истражувачки цели за заштита на езерото (фото)

Идниот месец општина Дојран треба да добие објекти кои ќе бидат во функција на истражување на квалитетот на водата на езерото , негова заштита...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кај струмичко Дабиље во патничко возило откриени 12 мигранти, возачот од...

Струмичката полиција синоќа на влезот во  населено место Дабиље во патничко возило ,,алфа ромео 156 ’’ со бугарски ознаки откриле 12 мигранти. Настанот се...