дома тагови Дојран

таг: Дојран

Улиците во Николиќ, Фурка и Црничани ќе бидат готови за 2 месеци а ќе се реконструираат улици и во...

Министерот за транспорт и врски Благој Бочаврски и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов, денеска извршија увид во реконструкција на трите локални улици во населените...

Гевгелиска фирма го доби тендерот за рехабилитација на пешачката и вело патека од Нов до Стар Дојран

Гевгелиската Фирма „Пелагонија Тириц“ го доби тендерот за ,,Рехабилитација и реконструкција на постоечката пешачка и велосипедска патека во општина Дојран“ што го распиша Центарот за развој на...

СДК: Февруарското сонце привлече голем број риболовци на Дојранското езеро по црвеноперка !

Дигиталната платформа „Сакам да кажам„ објави фотогалерија од Ѓ. Личовски како голем број риболовци уживаат на февруарското сонце и ловат риба од Дојранското езеро....

Дојран планира подигање на монтажна катна гаража со деловни простории кај Нота – обезбедени се 30 милиони денари

Општина Дојран планира да подигне монтажен објект - катна гаража која ќе биде на просторот помеѓу ресторан Нота и Ла тераса. За таа цел...

Изградена е канализациона мрежа во Црничани – Дојранско, следува мини пречистителна станица

Завршена е целосната канализациона мрежа во с.Црничани, која е финансирана со средства обезбедени од Влада на Македонија и програмите на Министерство за животна средина...

Два нови проекти ќе се реализираат во Дојран преку Бирото за регионален развој – потпишани Договорите

Во Владата на свечена седница беа потпишани два договори со директорот на Бирото за регионален развој и Центарот за развој на југоисточен плански регион,...

Во Дојран за првпат меѓународен карате турнир „Dojran Open 2023″ со околу 400 натпреварувачи (фото)

Дојран викендов е меѓународен карате центар со организирањето на првиот меѓународен карате турнир „Dojran Open 2023" на кој учество ќе земат девет држави од...

Плакети за ФК Дојранско езеро кој одбележува 45 години постоење – клубот не научи да бидеме тимски играчи кажа...

5ти Ноември е повеќе од датум, 5ти Ноември е посветеност, љубов, грижа, симбол за непоколебливиот и нескротливиот дух на нашата заедница.Пред 45 години токму...

Ансамблот Мегдан од Богданци отвори секција во Дојран за да младите го учат и негуваат македонскиот фолклор !

Фолклорниот ансамбл „Мегдан“ од Богданци отвори своја фолклорна секција во Дојран со цел да понуди можност младите од ова Општина да се запознаат преку...

Почна изградбата на канализациона мрежа во Црничани – Дојранско

Започна реализацијата на целосна канализациона мрежа во село Црничани. Со реализацијата на овој зафат, се решава еден од круцијалните проблеми и барања на жителите од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

УХМР најави нестабилно време со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Од среда до почетокот на следната седмица подрачјето на нашава земја ќе биде под влијание на серија на влажни бранови кои што ќе предизвикаат...