дома тагови донација

таг: донација

За туристичката сезона во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита, општината доби донација амбулантно возило (фото)

Во Дојран ќе има 24 часовна здравствена заштита откако општината доби донација од амбулантно возило од Германија. Возилото постојано ќе биде во Стар Дојран...

Турската Тика во Василево донираше опрема за пластеници на 140 семејства, опрема доби и Атиџе од Медена земја (фото/видео)

Вкупно 140 семејства од земјава, од кои 95 од општина Василево добија опрема за подигање на пластеници што ги донираше турската агенција за соработка...

Гевгелиски НОЕЛ набавеното возило за свои потреби го адаптира како амбулантно и го донираше на болницата

Гевгелиската компанија НОЕЛ донираше возило на гевгелиската болница кое првично го набавила за сопствени потреби но оцениле дека многу повеќе ќе служи за јавното...

Во струмичката болница стаса донацијата со апарати од Кувајт, Гогов упати благодарност !

Директорот на струмичката болница Наќе Гогов објави дека пристигна дел од донацијата од Кувајт што ја најави пред околу два месеци во соработка со...

Конче ќе го уредува просторот кај чешмата под Чинарот но и паркинг кај Св. Стефан со донацијата од Бујуккариштиран-Турција

Напролет се очекува да отпочнат иведбените работи за уредување на локацијата кај чешмата под Чинарот но и паркинг просторот кај црквата Св. Стефан во...

Граѓански здруженија од Едрене Турција донираа столици за Домот на културата во Конче

Општина Конче деновиве доби донација од околу 200 столици кои ќе се користат за потребите на Домот на културата но и при организација на...

Струмичката болница доби австриска донација од „Хикуде“ преку радовишки Зигошпед а гевгелиската од Новоматик

Струмичката и гевгелиската болница овие денови добија донации со кои значително ќе се подобри опременоста на овие две здравствени установи. Болницата во Струмица доби...

Поделени 300 хуманитарни пакети на лица од социјален ризик во општина Василево, донација од Заеви (фото)

Членовите на Кризниот штаб на општина Василево во хуманитарна акција на терен поделија 300 (триста) пакети со прехранбени производи, кои општина Василево ги доби...

Стоматолошки ординации и фирми донираа заштитна опрема и средства за вработените во ЈЗУ Здравствен Дом – Струмица

ЈЗУ Здравствен Дом Струмица преку својата официјална ФБ страна упати благодарност до фирмите и стоматолошките ординации кои изминатиов период донираа заштитна опрема за потребите...

ЕВН донира 200 000 евра за медицинска опрема и материјали за справување со Ковид 19

ЕВН Македонија донира 200 000 евра на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема и материјали за потребите на јавниот здравствен систем за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...