дома тагови Горан Пандев

таг: Горан Пандев

Брера Струмица доби нов тренер кој доаѓа од Србија и напролет вети подобар пласман на табелата ! (ФОТО)

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ Србија откако пред недела време спогодбено се разделија со...

ФК Брера Струмица планира силен турнир за младите – преговара со екипи од Италија, Србија, Хрватска и Шпанија (видео)

Претседателот на ФК „Брера Струмица“ - Горан Пандев најави дека клубот планира да организира силен меѓународен младински турнир кој ќе се одржи во Струмица....

Пандев: Почнуваме нова мисија со Брера – нови терени, фокус кон младите, стабилен прв тим..(видео)

Инвестицијата од Брера Холдинг ќе биде корисна за сите оти внесуваме нешто ново во мак фудбалот, вели Горан Пандев  нагласувајки дека останува прв човек...

Пандев доби Златна Буба Мара – со песна го најавија и цела сала со аплауз му се поклони (ВИДЕО)

Струмичанецот Горан Пандев доби признание за спортска легенда на годинашново издание на Златна Буба Мара на популарноста што се одржа синоќа во Скопје во...

Младите пандевци во Дубаи ја забележаа првата победа – ,,шеиците” со интерес за нивниот потенцијал (фото/видео)

Екипа од ,,Академија Пандев'' генерација 2007 учествува на меѓународен турнир во Дубаи - ОАЕ каде ја забележаа првата победа против врсниците од ,,Херцеговац'' од...

Пандев и Алеоти со видеа најавија нова ера и голем проект за доброто на мак фудбалот и Струмица

ФК Академија Пандев на својата ФБ страна објави две видеа со кои и официјално ја потврдува соработката и партнерството со ФК Брера од Италија....

Гранде Пандев замина во фудбалска пензија – Сега е време за семејството и нови предизвици !

Најдобриот македонски фудбалер, великанот Горан Пандев официјално објави крај на својата богата фудбалска кариера. Тој во интервју за „Газета дело Спорт“ ја објави оваа...

Време е нешто да се менува и фудбалот ни тргне напред, кажа Пандев по изборот за делегат во ФФМ

Горан Пандев кој беше избран за делегат во ФФМ од ОФС Струмица ќе се залага за менување на актуелната ситуација во македонскиот фуддбал за...

Горан Пандев избран за делегат во ФФМ од страна на ОФС Струмица заедно со Гоцевски и Коцев

Поранешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е избран за делагат во Собранието на ФФМ од страна на ОФС Струмица. Неговото име дојде...

MOZZART стана спонзор на ФК Академија Пандев од Струмица, потпишан договор за соработка

Продолжува соработката на компанијата Mozzart со фудбалските прволигаши во Македонија, а логото на оваа компанија ќе се најде и на дресовите на ФК Академија...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Земјоделците најавија блокада на Струмица, бараат рентабилна откупна цена и стоп...

Производителите на домати во понедeленик ќе ја блокираат Струмица бидејки никој од Владата не ги контактирал да им ги слушне проблемите и да им...