дома тагови Горан Пандев

таг: Горан Пандев

Хрватски Телеспорт: Пандев е неуништлив како тврдината Цареви Кули во Струмица

,,Неговата ѕвезда бледее но нема да изгасне ни кога ќе ги закачи копачките на клин. Пандев на некој начин е како тврдината Цареви Кули...

Таневски: На зелениот терен ќе бидеме подобар противник од секого па и од Беласица

Дрнка.МК: Стартува новата првенствена сезона. Колку Академија Пандев е подготвена и што може да се очекува во првиот меч со Пелистер, бидејки според препораките...

Горан Пандев полни 37 години а коментаторката Бартоло му ги избра трите ТОП гола за Џенова (видео)

Горан Пандев ,,растура’’ ова сезона во дресот на Џенова. Постигна 9 голови и тој во моментов е најдобриот стрелец во таборот на Џенова. Пандев...

Ќе полни 37 ама и понатаму ги тресе мрежите, Пандев со нов гол во дресот на Џенова (видеа)

Струмичкиот фудбалски интернационалец Горан Пандев за две недели ќе наполни 37 години но и понатаму покажува одлични перформанси на фудбалските терени и голгетерски способности....

Во ФК Академија Пандев ќе има ремонт, размислувам дали да застанам на чело на клубот, вели Сашко Пандев

Спортскиот портал Спортмедиа попладнево објави дека во ФК Академија Пандев се очекува промени во УО и играчкиот состав. Според неофицијалните информации на овој портал, Сашко Пандев...

Пандевци со два предлога како да заврши Првата лига и Купот и кои екипи да излезат во Еврокуповите

ФК Академија Пандев од Струмица по денешниот состанок со челните луѓе на ФФМ околу новонастанатата ситуација предизвикана од коронавирусот и како да се продолжи...

Пандев го продава својот ,,свет’’ дрес, парите ќе ги донира во борбата против КОВИД – 19 во земјава (видео)

Струмичкиот интернационалец кој настапува за Џенова и капитен на македонската фудбалска репрезентација се вклучи во глобалната акција за аукција на дресови од познати фудбалери...

Ќе играм уште една година, сакам кариерата да ја завршам со настап на Македонија на ЕП, вели Пандев кој...

Струмичкиот фудбалски интернационалец и капитен на македонската сениорска селекција Горан Пандев кој од 10 март е дома заради пандемијата со коронавирусот ја пролонгира одлуката...

Пандев донираше средства во струмичката болница, ќе се искористат за набавка на заштитна опрема за персоналот

За време на коронавирусот, голем број физички и правни лица во рамките на своите можности донираат средства и  опрема на струмичката болница која ќе...

Мак фудбалот треба да го водат компетентни луѓе а не лица за пари и интерес, вели Горан Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев тврди дека македонскиот фудбал има потенцијал и капацитет како на репрезентативен така и на првенствен план, но...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...