дома тагови Академија Пандев

таг: Академија Пандев

Мак фудбалот треба да го водат компетентни луѓе а не лица за пари и интерес, вели Горан Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев тврди дека македонскиот фудбал има потенцијал и капацитет како на репрезентативен така и на првенствен план, но...

Пандевци влегуваат во опасната зона на Првата лига, пораз и од Ренова и паднаа на седмата позиција

Фудбалерите на Академија Пандев претрпеа нов првенствен пораз со кој се приближија  на опасната зона на елитното друштво. Ако есента беа во врвот на...

Taневски: Против Работнички одиме на поволен резултат, пандевци се најорганизиран клуб и императив е да се работи за Горан

Екипата на Академија Пандев од синоќа е во Скопје во пресрет на денешниот меч против Работнички на кој ќе дебитира новиот стратег Александар Таневски...

Академија Пандев против штипска Брегалница за пласман во КУП финалето и одбрана на титулата

Фудбалерите на Академија Пандев во полуфиналето од Купот ќе игра со второлигашот Брегалница од Штип. Ова е епилогот од денешната ждрепка во ФФМ откако...

Академија Пандев обезбеди пласман во полуфиналето од Купот откако ремизираше со Шкупи во реваншот во Струмица

Академија Пандев обезбеди пласман во полуфиналето од Купот откако во реванш мечот од четвртфиналето на стадионот Благој Истатов во Струмица ремизираше со скопски Шкупи....

Ексклузивно: Александар Таневски ќе ги предводи ,,пандевци’’ до крајот на сезоната, тимот го превзема од четврток

Екипата на Академија Пандев после утрешниот реванш Куп натпревар со Шкупи на стадионот Благој Истатов, ќе ја предводи Александар Таневски дознава Дрнка.МК.  Според нашите...

Тони Атанасов ќе ги предводи пандевци против Шкупи, Тренчовски најверојатно координатор во клубот

По оставката на Југослав Тренчовски од функцијата шеф на стручниот штаб на Академија Пандев, раководството на клубот одлучи екипата во реванш дуелот против Шкупи...

Пандевци во криза – без победа цели девет првенствени меча или од октомври минатата година

Академија Пандев претрпе нов пораз во домашното првенство. Во рамките на 20 тото првенствено коло на гостувањето во Скопје беше совладана од Македонија ЃП...

Видео од головите од мечот А.Пандев – Шкендија и одбраната на Захов кој не дозволи реми во Струмица

Фудбалерите на Академија Пандев претрпеа пораз од Шкендија во првото пролетно коло од фудбалскиот шампионат. На стадионот Благој Истатов во Струмица, избраниците на Југослав...

За да му ,,тргне’’, Љупче Дориев го смени имиџот пред дерби пресметката со тетовска Шкендија

Фудбалерот на ,,Академија Пандев’’ Љупче Дориев кој во втората половина од есенскиот дел не настапуваше за сениорскиот состав заради повреда, за дербито со актулениот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...