дома тагови Академија Пандев

таг: Академија Пандев

Пандевци ја решија Ренова и останаа лидери во ПМФЛ, Рајковиќ и Крстовски ги постигнаа головите (видео)

Академија Пандев ја забележа четвртата победа во првенството откако денеска на Младост славеа победа со 2:0 во воведниот меч од петото коло против Ренова....

Пандевци доминираа против Работнички и славеа со головите на Пандев и Крстовски ( видео )

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и третата победа во годинашново првенство откако кај ,,романтичарите’’ во Скопје славеа со 2:1. Апсолутна доминација на тимот...

Видео – Дориев со соло продор и Танушев со ,,ножички’’ постигнаа голови за нова победа на А. Пандев и...

Академија Пандев изби на лидерската позиција во македонскиот прволигашки фудбалски шампионат откако во третото коло го совладаа новајлијата Борец од Велес. Со две победи...

Дориев од А.Пандев најскап фудбалер во мак првенството, расте вредноста на Стоилов, Илиев, Рајковиќ и Томовски – објави Трансфермаркт

Според Трансфермаркт официјалниот сајт каде се вреднуваат фудбалерите по нивните настапи, Љупче Дориев од Академија Пандев  е еден од најскапите фудбалери во македонското прволигашко...

Видео од голот на Сашко Пандев со кој Академијата славеше против Шкендија, Тренчовски со пофалби за голманот Чубраковиќ

Академија Пандев ги прокнижи првите три бода во Првата лига и тоа против најквалитетниот тим во македонското првенство Шкендија од Тетово  која ја брани...

Мечот Академија Пандев – Шкендија ќе се игра во сабота на Младост, пандевци одлучија влезот да биде слободен

Викендов стартува новата фудбалска сезона во Македонија а честа прволигашкиот шампионат да ја отварат ја имаат актуелниот освојувач на КУПОТ - Академија Пандев и...

Пандевци пријателски им докажаа на штипјани кој е прволигаш, им дозволија водство за да на крај слават со 3:1

Фудбалерите на Академија Пандев пред стартот на новата првенствена сезона одиграа пријателски меч со штипска Брегалница. На стадионот Младост ,,пандевци’’ им докажаа на штипјани...

Пандевци новата сезона ја отвораат со Шкендија на Младост – еве како изгледа распоредот на Академија Пандев

Академија Пандев новата првенствена сезона ја почнуваат со шампионот Шкендија на 11 август. Така посака ждрепката во ФФМ каде беа извлечени паровите за новата...

Пред стартот на новата сезона, Академија Пандев со три нови засилувања, може да има и други

На неполн месец пред стартот на новата првенствена сезона, струмичкиот прволигаш Академија Пандев ангажираше три нови имиња во својот тим со кои се очекува...

Пандевци без постигнат гол се збогуваа од Лигата на Европа и во Мостар поразени од Зрински (видеа од головите)

Академија Пандев и во вториот меч од првото квалификациско коло од Лигата на Европа претрпе пораз од Зрински. Во Мостар во Босна и Херцеговина...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Новиот одбојкарски прволигаш ,,Струмица жени” се спрема за Првата лига, успех...

Струмица во идната првенствена одбојкарска сезона во Првата лига на Македонија во женска конкуренција, ќе има уште еден преставник. Станува збор за клубот ,,Струмица...