Александра Јанева и Браво бенд со своја изведба на песната Ако згрешам нека изгорам (видео)

Струмичанката Александра Јанева која јавноста ја познава по изведба на забавни песни, заедно со групата Браво направија ковер на анталогиската ,,Ако згрешам нека изгорам’’...Еве...

Болеро Бенд со Кико спремаат албум и најавуваат хитовски песни за македонскиот и балканскиот пазар (видео)

,,Болеро Бенд’’ снима нови песни со кои ќе го комплетираат новиот албум што го спремаат извесен период. Како што велат од бендот песните ќе...

Легендаранта ,,Под кулите на Струмица’’ со нова верзија на дуото Дац-Митевски заедно со Перо Христов и Распеани Струмичани

Mузичко дуо Драган Спасов-Дац и Александар Митевски ja преработија легендараната струмичка песна ,, Под кулите на Струмица’’ со која ги пренесуваат убавините на градот...

Викендов во центарот на Стојаково Богданци – ,,Гитаријада’’ со многу рок музика и забава

Вкупно осум рок бендови од земјава ќе земат учество на петтата по ред манифестација ,, Гитаријада 100јаково Фест’’ што ќе се одржи во центарот...

Кристина Стојкова од Пицикато почнува соло кариера и ги сними своите први песни (видео)

Кристина Стојкова која почна да гради соло кариера со оглед дека не е дел од бендот ,,Пицикато,, сними две песни . Станува збор за ...

NESCAFÉ 3 in 1 заедно со бендот 2Bona го потикнуваат развојот на младите таленти во Македонија

ChatBeforeYouJudge (#Зборнете пред да судите) е новата комуникациска платформа на NESCAFÉ 3in1 во која популарното музичко дуо 2Bona се партнери на брендот во Македонија...

Стојне со силна и емотивна балада ,,Новата јас’’ и порачува да се цени тоа што го имаме крај себе...

,,Немој да ме избришеш од спомени , со тебе сум до крај - новата јас’’ Ова се дел од рефренските стихови на најновата песна...

Иљач од Богданци спрема спот за ,,Кажи кој не раздели’’ но и неколку нови музички проекти за 2022 (видеа)

Влатко Иљачев од Богданци кој победи на музичката платформа ,,Ново име’’ во 2020 наскоро ќе објави видеозапис за песната ,,Кажи кој не раздели’’ која...

Викендов во Дојран ,,Мандра Фестивал“ со Грашо, Самарџиќ, Адил, Раста, Луна и Тракер, Пајак, Блу бенд

Викендов на 31 јули и 1 август на паркиралиштето на Гранит во Дојран ќе се одржи првото издание на ,,Мандра Фестивал’’ под мотото ,,Еден...

Од понеделник аудиции за Фестивалот на детски песни ,,Јо-Јо’’ 2020 во Струмица, може да се пријават дечињата од Југоистокот

Од понеделник стартуваат аудициите за избор на дечиња кои ќе земат учество на годинашново издание на  Фестивалот на детски песни ,,Јо-Јо’’ 2020 во Струмица....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...