Павле Витанов победник во шоуто „Никад није касно“ – доби над 44 000 онлајн гласови од цел свет

Струмичанецот Павле Витанов ја однесе победата на онлајн гласањето во шоуто „Никад није касно“. Тој доби дури над 44 илјади гласови или 34,5 одсто...

Петок и сабота „Мандра Фестивал“ во Дојран со балканската дива Цеца но и Девито, Слаткар, 2Бона …

Во петок и сабота на 14 и 15 јули на паркиралиштето на Гранит во Дојран ќе се одржи годинашново издание на ,,Мандра Фестивал’’  на...

Павле Витанов од Струмица ќе пее во финалето на шоуто „Никогаш не е доцна“, доби најмногу онлајн гласови

Павле Витанов од Струмица ќе пее во финалето од телевизиското музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Тој во финалето се пласираше со гласовите на...

Младенци од струмичко Сарај добија HYUNDAI BAYON, откако тетка им подарила 13 грепки како свадбен подарок ! (фото)

Младенците Невенка и Мартин Стојчеви од населното место Сарај- Општина Босилово добија возило HYUNDAI BAYON откако на свадбената цеременија што ја правиле на 14 август...

Драган Мијалковски со песната ,,Илина’’ – победник на ,,Фолк фест Валандово 2019’’ кој понуди нови 20 песни

Драган Мијалковски ја освои првата награда на годинашново издание на Фолк фест Валандово . Со песната ,,Илина’’ за која како потписник на музиката текстот...

Никогаш не се откажувај – Ана од Гевгелија го победи ракот и стаса до светскиот избор Мiss Earth ...

21 годишната гевгеличанка Ана Брзанова апослвент на економскиот факултет, деновиве интензивно работи и се подготвува за финалната вечер за изборот на Miss Earth кој...

Струмичанецот Сашко Митев го објави спотот за песната „Чедо најмило“ во кој се појавува со ќеркичката Лина (видео)

Овие денови излезе новиот видео спот на пеачот и инструменталист Сашко Митев роден струмичанец а вработен во НУ Ансамбл Танец во Скопје. Станува збор...

Во Струмица Фестивал на детски песни ,,ЈОЈО’’ – дечињата ќе повикат на другарство, љубов, почитување и повеќе детски игри

Десетина дечиња од струмичко на возраст од 5 до 12 години ќе запеат на шестото издание на детскиот музички фестивал ,,ЈОЈО’’ што ќе се...

Кој се ќе пее на Фолк Фест Валандово годинава – познати имињата и распоредот за главната фестивалска вечер

Фолк Фест Валандово годинава ќе се одржи од 26 до 28 мај при што според програмата предвидени се две предфестивалски вечери кои ќе се...

Во Богданци ќе има Фестивал на диви смокви – ќе се прави и дегустира слатко со три часа забава...

Во организација на Slow Food - Македонија и Здружението ,,Еко Росалес“ од Богданци во недела  во градскиот парк Богданци ќе се приготвува слатко од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Прием на првачињата од ООУ „Атанас Нивичански“ во Детската организација

Денес, првачињата од ООУ „Атанас Нивичански“, Нова Маала, на свечена церемонија беа примени во Детската организација. Сложно, во еден глас повторувајќи ги  зборовите од...