Џио Струмица го загуби првиот меч кај кипарска Омонија, шанса за поправен утре

1006

Струмички Џио претрпе пораз во првиот меч од Омонија во Кипар во рамките  на 1/16-финалето на Европскиот  Челинџ Купот.Избраниците на Киро Ричлиев немаа сили во завршницата на сите три сета иако добро играа и му парира на домашниот состав. Омонија  користејки ги грешките на струмичани славеа со 3:0 во сетови (20-25, 19-25, 18-25)

Ова е нивно прво соочување. Утре се игра вториот меч по што ќе биде познат патникот во осминафиналето кај турскиот преставник.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.