Љафтов ќе се жени во јуни, најавува традиционална голема свадба !

2049

Одбојкарскиот репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов ќе се жени во јуни. Тој со својата свршеница Ана Додевска веќе ја закажале свадбата и како што не информираа свадбената веселба ќе биде на први јуни.  Датата ја прецизирале со оглед на професионалните обврски на Љафтов кој беше еден од главните виновници што бугарски Пазарџик испиша историја и го освои бугарскиот КУП а Македонија обезбеди учество на Европското првенство

,, Свадба ќе има на почетокот на летото, имајки во предвид дека немам многу време пред се поради клубските но и репрезентативните обврски. Можам да откријам дека ќе биде традиционална македонска свадба во која ќе испочитуваме одредени адети. Се надевам дека ќе има време за еден кус одмор по што се спремаме за Европското првенство,, ни изјави Љафтов кој во јануари се сврши со Ана

Тие заедно се веќе неколку години. Ана преставува вистинска подршка на Александар во неговата интернационална кариера. Љафтов за жена ја побара на бадниковата вечера кога и подари свршенички прстен . Тогаш тој на својот фб профил напиша

,,На некој паричка се паѓа, на некој прстен !!! Таа е моја’’ напиша тогаш  28 годишниот одбојкар со интернационално искуство Љафтов објавувајки ја веста дека се свршил со Ана која ќе ја жени во јуни

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.