Јанев го доби Договорот од ТАВ во висина од 422 илјади евра за водоснабиделни системи во Дукатино и Тибичино

1208

Првиот човек на општина Василево Марјан Јанев го прими Договорот за финансиска средства од ТАВ програмата за реализација на инфраструктурни проекти во општината што ги додели заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ТАВ Македонија Метин Батак

Согласно Договорот на општина Василево и се доделуваат 26.000.000 денари или околу 422 илјади евра средства со кои е планирано финансирање на изградбата на водоснабдителен систем за населените места Дукатино и Требичино со што значително ќе се подобри водоснабдувањето но и животот во овие населени места

,,Упатувам благодарност до Владата на РСМакедонија за отстапените средства , кои за нас како општина значат инвестиција и развој а за жителите на населените места во кои ќе се инвестира подобрување на секојдневните услови за живот,, објави градоначалникот на Василево Марјан Јанев на ФБ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.