ЦРЈИПР организира бесплатен камп за млади од Југоистокот за претприемништво и иновации – објавен повикот !

427

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион организира „Камп за претприемништво и иновации за млади“ во рамки на проектот „Деловен екосистем како интегриран систем – Би Ин“.

Кампот ќе им овозможи на учесниците развој на специфични вештини непоходни за основање сопствен бизнис. Истите ќе имаат можност да научат повеќе за претприемништвото и иновативните деловни практики, да ги унапредат своите претприемачки вештини и да развијат соодветен деловен план преку практична и интерактивна програма.

Дата на одржување: 26 Септември до 2 Октомври 2022 година

Место на одржување: Хотел Истатов, Дојран

Услови за учество во кампот:

  1. Лицето да биде на возраст од 18 до 29 години и

  2. Лицето да биде жител на некоја од општините од Југоисточниот плански регион

Пријава може да се пополни ТУКА

Контакт телефон: 072/223-628

Овој проект е кофинансиран од Европската Унија и од националните фондови на земјите учеснички во рамките на Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка Грција – Република С. Македонија 2014 – 2020

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.