Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, донираше возило на општина Босилово

685

Првиот човек на општина Босилово Ристо Манчев на ФБ објави дека како локална сампоуправа добиле службено возило донација од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион . Станува збор за моторно возило марка „цитроен“ а кое според објавата од градоначалникот Ристо Манчев е старо 10 години.

,,Имајки во предвид дека возниот парк во општина Босилово е во лоша состојба и често се соочуваме со проблеми во извршувањето на работните обврски оваа донација е од голема важност за нашата општина. Паралелно   започна постапка за набавка на машина за фрлење песок на замрзнати коловози, но исто така беше обезбедено донација на уште една половна,, објави на ФБ градоначалникот на Босилово Ристо Манчев.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.