Фото – Плажите во Дојран полни со посетители од земјава но и туристи од Србија – се бара место повеќе

4749

Во Дојран ,, врие’’ од гости, На плажите во централното градско подрачје речиси нема слободно место или лежалка за плажирање. Топлото време, местоположбата на ова туристичко место на самата граница со Грција, убавините на Дојранското езеро а пред се поради традиционалните рецепти со риба го наполнија Дојран каде веќе почнува туристичкиот шпиц. Викендов буквално се бараше место повеќе особено денеска каде со гости беа ,,окупирани’’ и сите зелени површини.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.