Фото – На Богородица поставени табли со новото име – Република Северна Македонија

1565

Царинската управа на граничниот премин Богородица кај Гевгелија ја постави таблата со новото уставно име на државата – Република Северна Македонија. Табли со новото уставно име ќе бидат поставени и на останатите гранични премини, а покрај на македонски, ќе бидат испишани и на англиски јазик.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.