Фото – Дизајнерот Мите Занов со модно шоу во Валандово

1733

Младиот дизајнер Мите Занов  со потекло од Валандово изминатиот месец во средното училиште ,,Гоце Делчев,, организираше модно шоу на кое бе преставени повеќе модели од колекцијата „Занов“ . Неговите модели ги носеа средношколките од училиштетот ,,Гоце Делчев кои неколку дена вежбаа за преставување на модната писта. Занов припаѓа во младите и храбри дизајнери кои се обидуваат да вметнат нова димензија на традиционалните модели кои наидоа на подршка од присутните на модното шоу во Валандово. Еве дел од моделите……….

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.