Утре во Моноспитово, Костурино, Мемешли, Орманли и Дорломбос ќе има прекин на струјата

449

ЕВН Македонија – КЕЦ Струмица информира дека во вторник, 19 септември, од 09:00 до 14:00 часот без електрична енергија ќе бидат населените места: Моноспитово, Костурино, Мемешли, Орманли и Дорломбос.

Поконкретно без струја ќе бидат физичките и правни лица на дел од населеното место Моноспитово и тоа корисниците на излезот кон с.Бориево и с.Банско во периодот од 10 до 14 часот додека прекин во снабдувањето од 9 до 14 часот ќе имаат корисниците од с. Костурино, с. Мемешли, с. Орманли, с. Дорломбос, Рудник Мемешли

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.