Универзал Градба Струмица со стовариште на нова локација и огромна понуда на градежни матријали (фото)

3581

Фирмата ,,Универзал Градба’’ Струмица деновиве отвори стовариште ,,Промет АС’’ на нова локација за градежни матријали и сите потребни елементи и опрема за изградба на станбени и деловни објекти. Магацинот се наоѓа на улицата ,,Климент Охридски’’ на стариот пат Струмица – Радовиш (на десетина метри до поранешниот магацин) во непосредна близина на ,,Ракиџиски мост’’ кон Добрејци спороти Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделство во Струмица.

На огромната локација може да се набават сите видови градежни матријали, дрвена граѓа, гипс картони, термоизолациони матријали, фасадни бои, ребраста и мрежаста арматура, алати и опрема но и оградни мрежи за кои се врши и достава до потребната локација.

Универзал Градба поседува и машина за комјутерско – автоматско мешање на фасадни бои од програмата на ,,Адинг’’ во сите нијанси по потреба на клиентите. Станува збор за фасадни бои со екстра квалитет и отпорна на климатски влијанија.

Станува збор за магацин за градежни матријали од повеќе реномирани фирми производители од земјава и странство. Сета понуда во Универзал Градба и Промет АС е со  одличен квалитет и најниски цени во Југоистокот но и со беспрекорна услуга и достава во предвидените рокови.

Универзал Градба Струмица е фирма со долгогодишно искуство во градежништвото. Паралелно врши изведба и надзор на станбени и деловни објекти но и конзервација, реставрација и реконструкција на веќе постоечки објекти. За својот квалитет зборуваат повеќето награди а пред се задоволни клиенти. (Комерцијална објава)

Целиот асoртиман на градежни матријали можете да видете на Универзал Градба и Промет АС

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.