Тракторист од гевгелиско Давидово, тешко повреден при удар од мерцедес кај валандовско Удово

4645

Вчера попладне околу 17.30 часот на регионалниот пат кај населеното место Удово валандовско се случила сообраќајка помегу патничко моторно возило мерцедес и трактор ИМТ 533 во која тратктористот се здобил со тешки повреди.

Како што информираше МВР, на регионален пат на мостот на реката Вардар, во близина на с.Удово, патничко возило „мерцедес Е270“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.Ш.(27) од с.Миравци удрило во трактор „ИМТ 533“, управуван од С.Р.(55) од с.Давидово.

Во незгодата С.Р. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница Гевгелија за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа од Полициската станица Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.