Томе Весев назначен за нов началник на СВР Струмица

4283

Деновиве со решение на Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, назначен е нов началник на Секторот за внатршени работи во Струмица. На ова функција именуван е м-р Томе Весев од Струмица кој досега јз извршуваше функција началник на одделението за полиција. Тој доаѓа на местото на Танчо Пројковски кој заминува во пензија. Веста ја потврдија и од МВР.

,,Началник на Секторот за внатрешни работи Струмица е м-р Томе Весев. Истиот е назначен на функција по заминување во пензија на претходниот началник Танчо Пројковски,, информираа од МВР

Весев е магистар по правни науки во областа на кривичното право.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.