Сузана Гавазова сними спот во замок во Бугарија – ,,Роден си за грев’’ на македонски и српски јазик

4153

Атрактивната Сузана Гавазова деновиве снимаше спот во Буарија за својот најнов сингл за српскиот пазар. Станува збор за песната ,, Сечање на твој грех’’ на музика на Саша Диниќ а текст на Ана Диниќ – песна која која ќе има и македонска верзија  благодарение Орце Зафировски кој го адаптираше текстот за македонскиот пазар насловена како ,, Роден си за грев’’

Спотот се снимаше во замокот ,,Равадиново’’ кај  Созопол Бугарија, кој почал да се гради во 1996 од бугарскиот бизнисмен и архитект Ѓеорги Костадинов Тумпалов и преставува вистинско туристичко место со својат изглед, имајки во предвид дека има четири кули, црква, фонтани, паркови, статуи, езеро и над илјада декоративни  засадени дрвца…

,, Станува збор за нов сингл, со кој се надевам дека ќе го привлечам повторно вниманието на публиката од целиот балкан. Не беше тешко да се реализира спотот и на српски и на македонски, бидејки работев со вистински професионалци. Спотот треба да биде готов за десетина дена. Песната паралелно ќе биде пласирана и на српскиот и на македонскиот пазар,, ни изјави Сузана која паралелно за песните за српскиот пазар прави и македонски верзии како што беше со песната ,, Хало,,

Режисер на спотовите за српскиот и македонскиот пазар е Николај Скерлев а во него освен Гавазова која се појавува во неколку креации има и статисти. За нејзиниот изглед во спотот се погрижиле Јулија Ангелова за шминка, фризерот Емилио Стефанов и стилистот Стојан Стојаноски. Промоцијата на спотовите се очекува во првата декада од месец април.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.