Струмичката компанија Риверсофт, по Штип за потрошувачите од истокот, отвори изложбено продажен салон и во Кочани

779

Струмичката компанија ,,Риверсофт’’ ја прошири својата мрежа со изложбено продажни салони за бела техника и комјутерска галантерија во земјава. Откако пред неполни четири месеци отвори салон во Штип, ова фирма која е една од најбрзорастечките во Македонија отвори нов салон и во Кочани кој се наога на улицата Свето Тодосиев бр 15. Голем број граѓани од Кочани и околните градови беа дел од свеченото отварање на новиот салон, за кој Риверсофт обезбеди голем број на изненадувања.

Се делеа телефони на потрошувачите кои на отварањето во Кочани, пазаруваа бела техника, лаптопи, комјутерска галантерија, кујнски апарати од над 6 илјади денари а беа дадени и попусти до 70 одсто на дел од асортиманот на Риверсофт.

,,Поради огромната заинтересиранот и неможноста сите клиенти да стасат на отварањето одлучивме попустите да траат до сабота 14 септември . Станува збор за неверојатни попусти на сите производи,, информираа од Риверсофт

Риверсофт последнава година својата трговска мрежа ја прошири со три нови салони. Најпрво отвори во Струмица а потоа и во Штип и во Кочани. Во сите три салони може да се најде  огромен асортиман на бела техника, лаптопи и комјутерска галантерија и голем број на домакински апарати по прифатливи цени со беспрекорна услуга бидејки како што велат од Риверсофт потрошувачот и клиентот е на прво место.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.