Стакато Бенд со Кристина и Шавлев го објавија коверот на песната ,,Моме оди за вода’’ (видео)

3077

,,Стакато Бенд’’ на својот официјален Youtube канал ја објавија својата преработка на македонската народна песна ,,Моме оди за вода ’’ во нов аранжман а во интерпретација на Кристина Стојкова во која свој белег дава и Тунџај Туна Шавлев на кларинет. Песната е снимена во студиото на Сашо Младеновски во Скопје а видео записот се работеше во ресторан ,,Сонце’’ кај Борисово. Станува збор за повеќе ковер песни кои ги снимија во еден пакет Стакато Бенд со Кристина, Шавлев и Саше Митев кои етапно се објавуваат за лубителите на добрата музика.

,,Се потрудивме со Кристина и Шавлев песните да ги направиме во наш стил и ќе преставуваат вистинско  освежување за нашите фанови. Во иднина планираме уште некој проект сличен на овој. во кој ќе учествуваат и други наши колеги,, ни изјави Ване Наумов кога се работеше проектот за кој во делот на снимањето и режијата се погрижи студиото Тони Фото Сара.

Еве како звучи ,, Моме оди за вода’’ во изведба на Кристина и членовите на Стакато Бенд со Шавлев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.