Стави појас и никогаш не вози пијан – министерот Тошковски во Босилово делеше едукативни флаери (ФОТО)

348

Првиот човек на МВР Панче Тошковски денеска во Босилово учествуваше во превентивната акција на СВР Струмица за поголема безбедност во сообраќајот.  Тој на дел од учесниците во сообраќајот подели флаери со  пораки да се стави заштитен појас додека се вози но и никогаш да не се седнува зад воланот под дејство на алкохол.

,,Во Босилово заедно со градоначалникот на Општината Ристо Манчев и полициските службеници од сообраќајната полиција при СВР Струмица поделивме флаери со едукативна содржина “Стави појас“ и “Никогаш не вози пијан!“, како дел од континуираните превентивни активности кои се преземаат во соработка со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата,, објави министерот Тошковски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.