Сообраќајка на патот Радовиш – Струмица, со мерцедес се забил во препрека на патот, повредени три лица

1602

Синоќа околу 19 часот и 20 минути на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучка Струмица се случила сообраќајка во која три лица се повредени. Според МВР до несзгодата дошло откако К.М.(78) од Радовиш управувајќи патничко моторно возило “Мерцедес“ со радовишки регистарски ознаки удрил во препрека на пат каде се изведувале градежни работи.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Р.М.(79), а со телесни повреди се здобиле возачот и уште една сопатничка Л.К.(75) по што биле пренесени во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

фото архива

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.