„Славице ти беше феноменална“ кажа жирито кое и даде шест гласа и полуфинале од Ѕвездите на Гранд (видео)

4420

Струмичанката Славица Ангелова обезбеди пласман во полуфиналето од телевизиското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ откако таа ги отпеа „Нека те боли“ од Лина Пејовска во македонска верзија и „Чаробан“ од Нина. Таа беше во дуел со Дарко Ѓoргески од Гостивар кој живее во Австрија.

„Славица тоа беше феноменално. Многу не ќе можеа да се изборат со овие песни, но ти успеа….Славица ти ме воодушеви и со стајлингот и со изборот на песни…..„ беа дел од коментарите од жирито кои и доделија 6 гласа и директно се пласираше во полуфиналето од ова музичко шоу

Настапот на Славица Ангелова во видеото е од 1:17:40…

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.