Секој треба да биде одговорен за себе и кон другите, затоа седете дома и слушајте ги препораките, порача Горан Пандев

1549

Капитенот на македонската  фудбалска репрезентација – струмичанецот Горан Пандев во рамките на иницијативата „СедиДома“, јавно ги повика сите граѓани да ги следат владините препораки и да бидат одговорни и дисциплинирани се со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

Секој треба да е одговорен, како према себе, така и спрема другите, затоа седи дома и слушај ги препораките, само со дисциплина и самодисциплина може да го спречиме ширењето на вирусот“ порача струмичкиот интернационалец од италијанскиот прволигаш Џенова.

Инаку неодамна Горан Пандев и неговите колеги од фудбалската репрезентација  на Македонија донираа средства за Фондот за здравствено осигурување за зајакнување на капацитетите на ова институција за справување со коронавирусот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.