Седум гола на СРЦ Пандев во Струмица, пандевци славеа во контролка против Победа

654

Фудбалерите на Академија Пандев славеа во пријателскиот меч против прилепска Победа со 4:3 на СРЦ Пандев во Струмица. Тимот на Ѓорги Стојчев се покажа како поквалитетен тим против прилепчани преку Бојан Спиркоски кои го отворија резултатот но струмичани успеа преку Марко Ѓеоргиевски да израмнат на 1:1

Во второто полувреме Академија Пандев постигна три брзи гола. Кристијан Велиновски зголеми на 2:1, Димитар Митровски на 3:1 додека Марко Георгиевски со втор погодок на 4:1. Водството на пандевци го намалија Атдхе и Спиркоски од Победа но не и за реми на овој пријателски меч. Ова беше последната контролка за Академија Пандев пред стартот на новата првенствена сезона следниот викенд

Академија Пандев шампионатот го започнува дома со штипска Брегалница.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.