СВР Струмица за два дена казни 36 пешаци во Југоистокот кои улицата ја поминувале надвор од пешачки

490

Вчера полициски службеници при СВР Струмица спровеле акциска контрола за откривање на прекршоци од страна на пешаци какоучесници во сообраќајот при што се казнети 18 пешаци кои ја преминувале улицата надвор од пешачки, соопшти СВР Струмица.  Речиси во сите градови од Југоистокот се констатирани прекршоци. Во Струмица се казнети 6 пешаци, во Валандово 5 во Радовиш 4 и во Гевгелија тројца пешаци

Ваква акција се спроведе и на 4 април. И тогаш полицијата казни 18 пешаци кои ја преминувале улицата надвор од пешачки од кои кои 8 во Струмица, 4 во Радовиш и по 3 во Гевгелија и Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.