Санде и Саше со хуманитарна забава во Градашорци, ќе пеат за Стојче да застане на нозе

4401

Санде Митев од ,,Алегро Бенд,, и Саше со ,,Стакато Бенд,, ќе одржат хуманитарна забава во Домот на културата во Градашорци за својот сограѓанин Стојче Јовановски на кому му се потребни средства за лекување за да застане на нозе. Забавата е закажана утревечер (30.03) во 19 часот и 30 минути каде пристуните ќе може да се забавуваат но и да донираат за младиот Јовановски. И двајцата најавуваат добра забава на која ќе се пеат повеќе хитови во живо и апелираат младите од општина Василево но и од пошироко да ја покажат својата хуманост на дело

Младиот струмичанец Стојче Јовановски од Градашорци кој се повреди во сообраќајка, веќе цела година се обидува да застане на нозе. Кај него се констатирани повреди  на рбетниот столб при што надежта да прооди ја гледа во пресадување на матични клетки и физикална терaпија во Нови Сад – Србија за што се потребни околу 30 илјади евра. Семејството Јовановски ги нема овие средства па апелира до сите хумани луѓе да помогнат и 21 годишниот Стојче да застане на нозе

Броеви за донации преку СМС на: 143-155 Телеком   143-488 ОНЕ/ВИП

Денарска трансакциска сметка број:  210-5017032477-84 НЛБ Банка, на име Стојче Јовановски.

За донирање од странство на девизна сметка:

Stojce Jovanovski   IBAN CODE: MK07210501703247784    SWIFT: TUTNMK22

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.