Салонот на „Свиб Мебел“ Струмица на нова локација со далеку побогат асортиман и изненадувања (ФОТО)

1408

Реномираниот изложбено продажен салон за мебел на фирмата „Свиб мебел“ Струмица позната по сопственото квалитетно производство, се сели на нова локација. Станува збор за мала семејна фирма која  ПРОИЗВЕДУВА но и нуди разновиден мебел како кујни, седечки гарнитури, лежаи, комоди, спални, гардорбери.

Изложбено продажниот салон  кој се наоѓаше на патот кон Добрејци кај „Ракаџиски мост “сега се сели на излезот од Добрејци кон Василево (стариот пат кон Радовиш). Салонот се наоѓа на десната страна на самиот излез од Добрејци кој е сега далеку поголем по површина  но и со побогат асортиман на производи а со работа почнува од 1 ноември..

Целиот асротиман на Свиб мебел може да го видите и ТУКА кој за сите сегашни и потенцијални потрошувачи спрема многу изненадувања.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.