Романтична видеоприказна за среќно семејство, Јордан Митев сними спот за песната ,,Жена за 100’’ години (видео)

4288

Фолк пејачот Јордан Митев од радовишко Подареш деновиве го промовираше видео спотот за неговата авторска песна ,,Жена за 100 години’’ што ја објави пред пандемијата со коронавирусто во март ова година. Станува збор за видео запис снимен на повеќе локации во Македонија, во кој според текстот на песната се опишува љубовта и семејството кон кои треба секој поединец да се сврти како движечка сила во животот.

Во видеото освен Митев се појавува и манекените Цеце Орешкова и Кристијан Ѓеоргиев со нивната керкичка Кара Розмари а целата видео приказна во продукција на Арт студио е замисла на Јордан во која преставува среќно семејство и желбата за што повеќе заеднички мигови на една семејна заедница.

,,Со песната сакав да биде претставено убаво среќно семејство и истата преку спотот да допре до сите љубители на убавата македонска народна песна. За жал оваа година изминува така како што изминува, пасивно, но јас ветувам пред мојата публика дека ќе се потрудам да реализирам уште неколку проекти кои ги имав планирано до крајот на оваа 2020. Музиката не за џабе рекле дека е лек за се, па затоа сега, во овие времиња, ние сме должни пред нашата публика да не се „предаваме“ и да продолжиме да создаваме ’’, вели  Јордан Митев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.