Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

3759

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn” во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на свет го донесе Ристе, кој наполни веќе една седмица. Младата мајка Кате вели дека е пресреќна и дека поминало се како што треба, благодарение на медицинскиот персонал од болницата за што упати јавна благодарност.

,, Благодарам на Господ се чуствуваме добро и супер, исполнета сум и среќна иако има непроспиени ноќи, ама не се жалам. Љубовта кон нашето ангелче победува се. Морам да напоменам дека мојот сопруг е тој што ги прави работите да бидат полесни за мене и Ристе. Многу ми помага, знае се и во секој момент е до мене за се што треба,, ни изјави Кате екс вокалот на групата ,,Легато’’ родум од струмичко Сушица

Кате за Дрнка.МК вели дека никогаш ниту планирала ниту размислувала да се откаже од пеењето, туку направила пауза бидејки дознала дека е бремена па си дала пауза да се посвети на семејството. Инаку таа има снимено и песни кои ќе почекат за промоција односно да подрасне Ристе

,,Верувале или не, добивам многу прашања околу тоа, ама еве вие од Дрнка.МК сте овде за да го разјасниме тоа. Морам пак да напоменам дека во врска со пеењето повторно имам целосна подршка и од сопругот. Едноставно решив од кога дознав дека во мене носам друг живот малку да направам пауза и целосно да се посветам на себе и на семејството. За тоа решив и да си започнам и соло кариера. Но тоа не значи дека немам ништо сработено, знам дека имам голем број фанови кои ме почитуваат, сакаат, и секојдневно ми пишуваат дали ќе се вратам на пеење, доста покани имам да пеам на свадби  тоа ми доволно ми кажува да се посветам на што најмногу го сакам а тоа е пеењето. Кога се работи за музиката,имам снимено  песна која чека промоција е сега кога ќе биде ќе ве известам, прво Ристе малку да под порасне,, вели за Дрнка.МК Катерина која најавува и други новитети и изненадувања на музички план

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.