дома тагови Drnka.mk

таг: drnka.mk

Сите зборуваат за тоа колку грандиозно звучи нашата песна на сцена, вели Јанева по втора проба на Тамара со...

Македонскиот  тим ја имаше втората проба на сцената во Тел Авив - Израел, каде годинава ќе се одржи големото музичко шоу 64 -тото издание...

Откријте го својот потенцијал за поголеми лични и деловни успеси – бесплатна работилница во Струмица на 7 мај

,, Секој бизнисмен мора што побргу да разбере дека за да се успее во бизнисот треба да се работи паметно, а не напорно,,. Вака...

Блокотехна на чекор до КУП ТИТУЛАТА – утре во Гевгелија пред своите, испишува историја

Во преполнетата сала ,,26 април’’ во Гевгелија, домашната Блокотехна забележа победа против Гостивар и обезбеди историско финале во кошаркарскиот КУП на Македонија. Кошаркарите на...

Ристе не направи среќни родители, да подрасне се враќам на музиката , вели Кате која стана мајка

Фолк пејачката Катерина Ристова стана мајка. Во болницата ,,West Penn'' во Питсбург, Пенсилванија САД, каде со сопругот Васко Митев од Радовиш веќе живеат, на...

Гоце Арнаудов ми беше идол, вели Саше кој со Стакато Бенд ја препеа неговата ,,Хотелска соба’’ (видео)

Бендот ,,Стакато бенд’’ од Струмица ја препеа баладата ,,Хотелска соба’’ од Гоце Арнаудов кој деновиве ја промовираа на својот официјален youtube канал. Фронтменот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајки кај Брајковци валандовско и на обиколницата кај Богданци – ...

На 17.06.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу село Страниште и „Марвинска клучка“, кај село Брајковци, валандовско, се случила...